Objednávky

Jak často chodit na masáž ?

Cestou k vytouženému cíli je pravidelnost a prevence. Neřešit až akutní bolestivé stavy, kdy se člověk pomalu ani neohne, ale snažit se tomu předcházet. Pouhá jedna masáž za několik měsíců nebo jednom roce sice uleví, ale neodstraní dlouhodobý problém.

Jednou týdně - v případě, že jste aktivní / vrcholový sportovec nebo řemeslník ( osoba se zvýšenou zdravotní zátěží ), máte bolestivé problémové partie, extrémně zatuhlé svaly, máte sedavé zaměstnání a bojujete neustále s krční páteří, nebo naopak v práci stojíte a máte problémy s bederní páteří ale i klouby.

Jednou za 2 - 3 týdny - doporučuji jako nejrozumnější variantu, rozmasírovaný sval vydrží v dobrém stavu cca 14 - 21 dnů, poté se začne opět dostávat do své původní fáze ( ztuhlosti ), proto je třeba pravidelnosti. Je to jako s cvičením, pokud budete chodit do posilovny pravidelně, výsledek se záhy dostaví a s masážemi je to stejné, pouze pravidelnost povede k vytouženému cíli.

Jednou za 4 týdny - v případě, že (již) nemáte žádné problémy, nemáte tolik zatuhlé svaly, nic Vás nikde nebolí, tak jako prevence a regenerace postačí i jedna návštěva za měsíc, toto berte prosím jako doporučené minimum.

Po 2 a více měsících - z hlediska krátkodobého pozitivního účinku, relaxace a momentálního uvolnění proč ne, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.


Zde prosím vyplňte: