OBJEDNÁVKY

Jak často chodit na masáž ?

Cestou k vytouženému cíli je pravidelnost a prevence. Neřešit až akutní bolestivé stavy, kdy se člověk pomalu ani neohne, ale snažit se tomu předcházet. Pouhá jedna masáž za x měsíců sice uleví, ale neodstraní dlouhodobý problém.

Jednou týdně - v případě, že jste aktivní / vrcholový sportovec, nebo máte bolesti, problémové partie, extrémně zatuhlé svaly, máte sedavé zaměstnání a bojujete neustále s krční páteří, nebo naopak v práci stojíte a máte problémy s bederní páteří....

Jednou za 2 - 3 týdny - doporučuji jako nejrozumnější variantu, rozmasírovaný sval vydrží v dobrém stavu cca 14 - 21 dnů, poté se začne opět dostávat do své původní fáze, proto je třeba pravidelnosti. Je to jako s cvičením, pokud budete chodit do posilovny pravidelně, výsledek se záhy dostaví a s masážemi je to stejné, pouze pravidelnost povede k vytouženému cíli. Celkové zlepšení stavu není záležitost pár návštěv a pak dlouhá pauza a přijít opět, až když vše bolí a člověk se sotva hýbe - pro udržení kýženého stavu, tj. permanentně uvolněných svalů, bez bolestí, trigger pointů, spasmů atd. je důležité chodit pravidelně. Proč nedopřát tělu masáž 1-2x do měsíce? Je to to nejmenší, co pro sebe můžeme udělat, proč vše řešit na poslední chvíli, až když vše opět bolí?

Jednou za 4 týdny - v případě, že (již) nemáte žádné problémy, nemáte tolik zatuhlé svaly, nic Vás nikde nebolí, tak jako prevence a regenerace postačí i jedna návštěva za měsíc, toto berte prosím jako doporučené minimum.

Po 2 a více měsících - z hlediska krátkodobého pozitivního účinku, relaxace a momentálního uvolnění proč ne, ale o jakýchkoliv terapeutických či preventivních účincích nemůže být ani řeč.


Zde prosím vyplňte: